• lv
  • lt
  • et

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kā jāsagatavo koka virsma pirms Osmo eļļas vaska lietošanas?

Virsmai jābūt tīrai, sausai (maksimālais mitruma saturs 20%), un uz tās nedrīkst būt sarmas.

 

Vai Osmo krāsu toņus var savstarpēji maisīt?

Jā. Vienas produktu līnijas krāsu toņus var maisīt. Piemēram, lai iegūtu tumšāku nokrāsu, var samaisīt Osmo mājas krāsu 2404 (egļu zaļais) ar Osmo mājas krāsu 2703 (ogle).
komplekt

Padomi Osmo mājas krāsu var pasūtīt 186 RALClassic un 1950 NCS krāsu toņos.

 

Kuri āra apstākļos izmantojamie koksnes veidi jāaizsargā ar Osmo WR koksnes impregnētāju?

Izmantojot mūsu koksnes impregnētāju WR, iespējams būtiski uzlabot egles, dižegles, priedes un tsugas izturību.

 

Vai Osmo WR koksnes impregnēšanas līdzekli var lietot bez papildu apdares līdzekļa?

Nē, koksnes impregnētāju WR nevar lietot kā patstāvīgu apdares līdzekli. Koksnes impregnētājs WR nenodrošina virsmas aizsardzību pret UV stariem. Lai koks saglabātu dabisko skaistumu, ar koksnes impregnētāju WR apstrādātā virsma 3 mēnešu laikā jāapstrādā ar pigmentētu izstrādājumu, piemēram, ar Osmo mājas krāsu vai koksnes aizsargeļļu bez šķīdinātāja.

 

Kādēļ uz ārējām koka virsmām veidojas sēnītes radīti bojājumi un kā tos novērst?

Visbiežāk koksnes sēni var atpazīt kā brūnganu, tomēr lielākoties kā melnu plankumu. Sūnas un aļģes noklāj apdari ar zaļu kārtiņu. Šie organismi maina koka krāsu un var izplatīties pa visu virsmu. Koks tiek inficēts ēnainās vietās, kā arī augu un ūdens tuvumā, mitruma u. c. mikrovides iespaidā. Sēnes, kas izraisa krāsas balēšanu, koku nebojā. Šis zaļais aplikums ir viegli notīrāms ar mūsu izstrādājumu Osmo Gard Clean vai 5% hlorīda šķīdumu (tiek izmantots mājsaimniecībā; iegādājams aptiekā utt.). Lai novērstu šādu bojājumu rašanos, ieteicams lietot apdares līdzekļus, kuriem ir fungicīdus un aļģes atgrūdošas sastāvdaļas (piemēram, Osmo koksnes aizsargeļļu).

 

Vai caurspīdīgas eļļas nodrošina aizsardzību pret UV stariem?

Caurspīdīga apdare ārējām virsmām nodrošina efektīvu aizsardzības līmeni. Tumšākas, pigmentētas eļļas sniedz lielāku aizsardzību pret UV stariem nekā gaišākas. Virsējai apdares kārtai iesakām izmantot bezkrāsainu eļļu ar aizsardzību pret UV stariem vai pret slīdēšanu, kas pigmentētās eļļas padarīs noturīgākas.

 

Vai bezkrāsaina eļļa ar aizsardzību pret UV stariem ir piemērota koka apstrādei āra apstākļos?

Jā, jaunajā eļļā ar aizsardzību pret UV stariem ir īpašas bezkrāsainas sastāvdaļas, kas neļauj UV stariem nonākt līdz koka virsmai un līdz ar to palēnina koka balēšanas procesu, kā arī saglabā koka dabisko skaistumu un izskatu.

 

Kāpēc kārbā krāsa izskatās citādi nekā uzklāta uz virsmas?

Atkarībā no koka sugas, uz kuras tiek uzklāta eļļa, apdares rezultātā var būt atšķirīgas krāsu nokrāsas. Šīs nokrāsas ne vienmēr atbilst nelielajam krāsas paraugam uz kārbas. Pirms galīgās apdares iesakām uz neliela tā paša koka gabaliņa veikt izmēģinājumu.

 

Kā apstrādāt terasi, kura izgatavota no koka, kas satur dabisko eļļu?

Eksotisku koku sugu (piemēram, iroko, massaranduba, tīkkoks, bangkirai utt.) un izteikti sveķainu koku sugu (piemēram, lapegle un duglāzija) sastāvā ir vielas, kas padara koku izturīgāku, kā arī palīdz pretoties pret sēnēm, zilēšanu un kukaiņiem. Tā kā mūsu eļļai ir nepieciešamas atvērtas poras, bet dabiskās eļļas jau tur ir un neļauj Osmo eļļai iesūkties kokā, iesakām no minētajām koku sugām izgatavotas terases aptuveni 3–4 mēnešus atstāt laikapstākļu ietekmē. Pēc tam iesakām apstrādāt koka virsmas ar mūsu īpašajām eļļām kokam, kas ir piemērotas dažādu koku sugu dabiskajiem krāsu toņiem, palielinot to dabiskās pretošanās spējas un sniedzot svaigāku izskatu, kā arī gludāku virsmu.

Padoms: lai apstrādātu lielākas virsmas, Osmo piedāvā īpašu otu grīdai (150 mm; 220 mm; 400 mm), kas ļauj ātri un vienkārši uzklāt līdzekli uz virsmas.

 

Vai Osmo mājas krāsu var uzklāt arī ar krāsas izsmidzinātāju?

Tīru un sausu virsmu noklājiet ar plānu Osmo mājas krāsas kārtu, izmantojot otu vai Osmo rullīšu un otu komplektu, kas ir radīts īpaši Osmo izstrādājumiem. Pēc Osmo mājas krāsas uzklāšanas ar krāsošanas pistoli, ja nepieciešams, iesakām virsmu izlīdzināt ar otu.