• lv
  • lt
  • et

Eļļas vasks cēlkokam

Apraksts
Tā kā eksotiskās koku sugas satur vairāk sveķu, to apdarei nav piemēroti biezas viskozitātes eļļas vaski. Osmo ir izstrādājis speciālu, šķidras viskozitātes eļļas vasku, kas ir piemērots tieši šādas koksnes materiāliem. Šķidrākas viskozitātes eļļas vasks spēj iesūkties arī augstāka sveķu satura koka virsmā.

1101Osmo eļļas vasks cēlkokam ir daļēji matēts apdares līdzeklis eksotisku koku sugugrīdām. Piemērots arī eksotiskas koksnes mēbeļu un darba virsmu eļļošanai.
Ar Osmo cēlkoka eļļas vasku apstrādāta virsma kļūst īpaši stipra un izturīga, kā arī atgrūž ūdeni un netīrumus. Virsma kļūst izturīga pret vīna, alus, kokakolas, kafijas, tējas, sulas, piena un citu šķidrumu traipiem (atbilst DIN 68861-1C prasībām).
Notīrītie netīrumi neatstāj nekādas pēdas. Atjaunošana, pat daļēja, ir vienkārša. Vienkārši notīriet virsmu un vēlreiz apstrādājiet to ar eļļu. Nav nepieciešams slīpēt vai notīrīt veco eļļas vasku. Izstrādājums ir šķidrāks nekā parastie eļļas vaski un ir piemērots īpaši blīvu un sveķainu koku sugu, piemēram, jatoba, merbau, venge, iroko utt., apdarei. Apstrāde ar eļļas vasku bagātina šo koku sugu dabisko krāsu.
Ar Osmo eļļas vasku apstrādātu grīdu izturība pārsniedz parasto parketa laku un vasku stiprību. Osmo eļļas vasku ir viegli uzklāt Tiek izcelta koka tekstūra un gadskārtas. Ar eļļas vasku apstrādāta grīda ar laiku kļūst arvien skaistāka un vērtīgāka. Izstrādājuma pamatā ir dabiskas eļļas un vaski. Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu un veselu, neļaujot tai izžūt un kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot.

Veselība un vide
Osmo eļļa vasks cēlkokam nesatur biocīdus un konservantus. Nožuvis gala rezultāts atbilst sertifikātam DIN 53160 (izturīgs pret sviedriem un siekalām) un EURO-NORM EN 71 (piemērots bērnu rotaļlietām), kā arī ir nekaitīgs cilvēkiem, augiem un dzīvniekiem.
OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piedāvāt izstrādājumus, kuri ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

Lietošana
Piemērots no eksotisku sugu kokiem izgatavotām iekštelpu koka grīdām, mēbelēm un rotaļlietām. Tā kā tam piemīt ūdens atgrūšanas īpašības, Osmo cēlkoka eļļas vasku var izmantot arī mitros apstākļos, piemēram, virtuvēs, vannasistabās un uz baseina malām.

Krāsu toņi

1101
1101 bezkrāsains, matēts satīns

Nepieciešamo kārtu skaits: no 1 līdz 2, (grīdai noteikti 2 kārtas, virskārtai var izmantot arī Polyx eļļas vasku Original 3032 un 3062)
Segtspēja: 1L aptuveni 24 m², viena kārta uz noēvelēta koka.
Kārbu tilpumi: 0,125L; 0,75L; 2,5L; 10L; 25L

Priekšdarbi
Koka virsmai jābūt sausai un tīrai (maksimālais mitruma saturs 20%). Nelielus skrāpējumus un caurumus var iepriekš aizpildīt ar koka špakteli. Notīriet vai maigi noslīpējiet iepriekš apstrādātu virsmu. Atjaunošanai noņemiet veco laku. Ja nepieciešams, izmantojiet smilšpapīru ar maksimālo raupjumu 150, notīriet putekļus.
Koku, ko mitrums var sabojāt, ieteicams iepriekš apstrādāt (ja iespējams, visas virsmas), impregnējot to ar Osmo koka impregnētāju, kas nesatur biocīdu (4006).

Savienojamība
Uz Osmo cēlkoka eļļas vaska par virskārtu var lietot Polyx-Original eļļas vaskus un par apakškārtu – koksnes aizsarglīdzekli.

Korozija
Telpās, kuras ir ļoti mitras, izmantojiet galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

Uzklāšana
Osmo eļļas vasks ir gatavs lietošanai. Pirms lietošanas sakratīt.
Uzklājiet vienmērīgu, plānu eļļas vaska kārtiņu uz virsmas ar otu vai lupatiņu. Pāri palikušais eļļas vasks no virsmas jānotīra ar lupatiņu. Ja vēlaties intensīvāku spīdumu, virsmu pēc tās nožūšanas var viegli nopulēt.

Koka grīdas un mēbeles
Izmantojiet eksotisku koku sugu (piemēram, venge, merbau, jatoba utt.) apdarei. Uzklājiet plānu kārtiņu uz virsmas, pamatīgi un vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Aptuveni pēc 30 min. notīriet lieko eļļas vasku. Ļaujiet žūt aptuveni 12 stundas, nodrošinot labu ventilāciju. Otro kārtu uzklājiet tādā pašā veidā un ļaujiet žūt 12 stundas.
Gala rezultāts ir atkarīgs no koka šķirnes un slīpēšanas pakāpes; mēbeļu detaļām apdari ieteicams izmēģināt nemanāmā vietā.
Darbarīkus notīriet ar lakbenzīnu.

Apkope
Ikdienas apkopei pietiek ar tīrīšanu ar putekļsūcēju vai slotu. Mazgāšanai izmantojiet ūdeni un Wish -Fix šķīdumu. Ieēdušos traipu tīrīšanai un virsmas atsvaidzināšanai izmantojiet Osmo tīrīšanas vasku un aizsargvasku (pieejams arī izsmidzināmā veidā).
Ikdienas eļļošanai vai vietām, kur eļļa ir nodilusi, uzklājiet plānu eļļas vaska kārtiņu. Atjaunotās vietas nebūs pamanāmas.

Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst konsistenci 24–36 stundu laikā.

Sastāvdaļas
Bāze: dabiskas augu eļļas un vaski (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, safloras eļļa, karnauba eļļa un kandelila vasks), parafīni.
Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas
Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

Tehniskā informācija
Īpatnējais svars (blīvums): 0,85 g/cm³
Viskozitāte: 62 s., 2 mm, atbilstoši DIN 53 211
Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta

Brīdinājums
Uzglabāt bērniem nepieejamā vietā. Neliet traukos, kuros tiek uzglabāti dzērieni vai ēdieni. Nepieļaut kontaktu ar ēdieniem, dzērieniem un dzīvnieku barību. Telpai, kurā strādājat, jābūt labi ventilējamai. Nožuvis cilvēkiem, dzīvniekiem un videi nekaitīgs. Nelietot atklātas uguns, sakarsētu virsmu vai neaizsargātu elektroierīču tuvumā.

Osmo õli Informācija par produktiem