• lv
  • lt
  • et

Polyx® eļļas vasks Rapid

Kirjeldus
Polyx eļļas vasks Rapid ir paredzēts pirmkārt profesionāļiem. Izstrādājums ir bezkrāsains, ātri žūstošs matēta satīna eļļas vasks visām koka grīdām. Var izmantot arī korķa un terakotas, akmens vai citu ar glazūru nepārklātu mūra virsmu eļļošanai. Piemērots arī mēbeļu un darba virsmu eļļošanai. Ar Polyx eļļas vasku Rapid apstrādāta virsma kļūst īpaši stipra un izturīga, kā arī atgrūž ūdeni un netīrumus. Virsma kļūst izturīga pret vīna, alus, kokakolas, kafijas, tējas, sulas, piena un citu šķidrumu traipiem. Notīrītie netīrumi neatstāj nekādas pēdas. Atjaunošana, pat daļēja, ir vienkārša. Vienkārši notīriet virsmu un vēlreiz apstrādājiet to ar eļļu. Nav nepieciešams slīpēt vai notīrīt veco eļļas vasku.
3262

Ar Osmo eļļas vasku apstrādātu grīdu izturība pārsniedz parasto parketa laku un vasku stiprību. Osmo Polyx eļļas vaska pamatā ir dabiskas eļļas un vaski. Apstrādātā virsma neplaisā, nelobās un nelūp. Ar to var apstrādāt arī virsmas, kas atrodas ļoti mitrās telpās. 
Osmo eļļas vasku ir vienkārši uzklāt – divas kārtas bez gruntējuma. Ātrais nožūšanas laiks ļauj vienā dienā virsmai uzklāt divas eļļas kārtas. Daļēji matēto spīdumu var padarīt intensīvāku, viegli pulējot. Tiek izcelta koka tekstūra un gadskārtas. Ar eļļas vasku apstrādāta grīda ar laiku kļūst arvien skaistāka un vērtīgāka. Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu un veselu, neļaujot tai izžūt un kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot.

Veselība un vide
Osmo Polyx eļļas vasks nesatur biocīdus un konservantus. Nožuvis gala rezultāts atbilst sertifikātam DIN 53160 (izturīgs pret sviedriem un siekalām) un EURO-NORM EN 71 (piemērots bērnu rotaļlietām), kā arī ir nekaitīgs cilvēkiem, augiem un dzīvniekiem. OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piegādāt izstrādājumus, kas ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

Lietošana
Piemērots visām koka grīdām iekštelpās. Ļoti labi piemērots arī korķa un finiera grīdām, terakotas un citām ar glazūru nepārklātu flīžu virsmām, kā arī darba virsmām. Tumšāku cēlkoku eļļošanai izmantojiet Osmo eļļas vasku cēlkokiem 1101 (īpaši šķidrs).

Krāsu toņi

3240 – balts caurspīdīgs / 3232 – bezkrāsains matēts satīns / 3262 – bezkrāsains matēts
Ja vēlaties caurspīdīgu krāsainu grīdu, pirmajai kārtai izmantojiet Osmo caurspīdīgo tonēto eļļas vasku. Nepieciešamo kārtu skaits: 2, apkopei: 1
Segtspēja: 1L = 12 m² divas kārtas/1L = 24 m² viena kārta
Kārbu tilpumi: 0,75L; 2,5L; 10L; 25L

Priekšdarbi
Koka, korķa vai zāģskaidu plāksnes virsmai jābūt sausai un tīrai (maksimālais mitruma saturs 20%). Nelielus skrāpējumus un caurumus aizpildiet ar koka špakteli. Uzklāt tikai uz virsmām, kurām nav sasalšanas riska. Notīriet vai maigi noslīpējiet iepriekš apstrādātu virsmu. Notīriet veco laku. Ja nepieciešams, izmantojiet smilšpapīru ar maksimālo raupjumu 150, notīriet putekļus. Kokam ar tendenci zilēt ieteicams veikt priekšdarbus (ja iespējams, visām virsmām), impregnējot ar Osmo koka impregnēšanas līdzekli, kas nesatur biocīdu (Osmo WR 4006).

Savienojamība
Osmo Polyx eļļas vasku var uzklāt uz visiem Osmo eļļas vaskiem (Polyx eļļas vaski), Osmo koka impregnēšanas līdzekļa un uz Osmo cēlkoka eļļas vaska.

Korozija
Telpās, kuras ir ļoti mitras, izmantojiet galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

Uzklāšana
Osmo Polyx eļļas vasks ir gatavs lietošanai. Pirms lietošanas sakratīt.

  1. Koka grīdas
    Uzklāšanai izmantojiet stingru, izturīgu otu. Uzklājiet plānu kārtiņu uz virsmas, pamatīgi un vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Ļaujiet žūt 4–5 stundas, nodrošinot labu ventilāciju. Otro kārtu uzklājiet tādā pašā veidā un ļaujiet žūt 4–5 stundas. Var pieskarties aptuveni pēc 2 stundām. Grīda nav jāpulē!
  2. Korķa grīdas
    Tā kā korķis ir ļoti uzsūktspējīgs materiāls, iesakām izmantot flotex lāpstiņu (galvenokārt tiek izmantota lakas uzklāšanai). Uzklājiet uz virsmas 1 plānu eļļas vaska kārtiņu un atstājiet žūt 6–8 stundas vai ilgāk. Telpai jābūt labi ventilējamai. Korķa grīdas materiālu ieteicams eļļot pirms tā uzstādīšanas, nepieļaujot eļļas sakrāšanos salaiduma vietās, kuru nožūšana var aizņemt ilgu laiku. Ar Osmo Polyx eļļas vasku apstrādāta korķa grīda ir elastīga un izturīga, kā arī 2–3 nedēļu laikā pēc eļļošanas virskārta nostiprinās vēl vairāk. Darbarīkus notīriet ar lakbenzīnu. Žūšanas laiks ir aptuveni 5 stundas, korķa grīdai – 12 stundas vai ilgāk.

Apkope
Ikdienas apkopei pietiek ar tīrīšanu ar putekļsūcēju vai slotu. Mazgāšanai izmantojiet ūdeni un Wish -Fix šķīdumu. Ieēdušos traipu tīrīšanai un virsmas atsvaidzināšanai izmantojiet Osmo tīrīšanas vasku un aizsargvasku (pieejams arī izsmidzināmā veidā). Ikdienas eļļošanai vai vietām, kur eļļa ir nodilusi, uzklājiet plānu eļļas vaska kārtiņu. Atjaunotās vietas nebūs pamanāmas.

Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst savu konsistenci 24–36 stundu laikā.

Sastāvdaļas
Materiāli ar 50–60% sausvielu saturu.
Bāze: dabiskas augu eļļas un vaski (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, dadžu eļļa, karnauba eļļa un kandelila vasks), parafīni
Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas
Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

Tehniskā informācija
Īpatnējais svars (blīvums): 0.89 g/cm³ Viskozitāte: tiksotrops, krēmveida. Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta.

Osmo õli  Informācija par produktiem (3240)

Osmo õliInformācija par produktiem (3232, 3262)