• lv
  • lt
  • et

Polyx® Eļļas vasks, tonēts

Apraksts
Osmo Polyx eļļas vasks ir tonēts, caurspīdīgs, daļēji matēts apdares materiāls visām koka grīdām. Var izmantot arī korķa un terakotas, akmens vai ar glazūru nepārklātu akmens virsmu eļļošanai. Piemērots arī mēbeļu un darba virsmu eļļošanai. Ar Osmo Hartwachs-Öl apstrādāta virsma kļūst īpaši stipraOsmoPolyxOilTints_30413040
un izturīga, kā arī atgrūž ūdeni un netīrumus. Virsma kļūst izturīga pret vīna, alus, kokakolas, kafijas, tējas, sulas, piena un citu šķidrumu traipiem (atbilst DIN 68861-1A prasībām). Notīrītie netīrumi neatstāj nekādas pēdas. Atjaunošana, pat daļēja, ir vienkārša. Vienkārši notīriet virsmu un vēlreiz apstrādājiet to ar eļļu. Nav nepieciešams slīpēt vai notīrīt veco eļļas vasku. Ar Osmo eļļas vasku apstrādātu grīdu izturība pārsniedz parasto parketa laku un vasku stiprību. Osmo Polyx eļļas vaska pamatā ir dabiskas eļļas un vaski. Apstrādātā virsma neplaisā, nelobās un nelūp. Ar to var apstrādāt arī virsmas, kas atrodas ļoti mitrās telpās. Osmo eļļas vasku ir viegli uzklāt. Tiek izcelta koka tekstūra un gadskārtas. Ar eļļas vasku apstrādāta grīda ar laiku kļūst arvien skaistāka un vērtīgāka. 1 kārta ir caurspīdīga, maksimums – 2 kārtas. Galīgo apstrādi ieteicams veikt ar parastu bezkrāsainu eļļas vasku. Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu un veselu, neļaujot tai izžūt un kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot.

Veselība un vide.
Osmo Polyx eļļas vasks nesatur biocīdus un konservantus. Nožuvis gala rezultāts atbilst sertifikātam DIN 53160 (izturīgs pret sviedriem un siekalām) un EURO-NORM EN 71 (piemērots bērnu rotaļlietām), kā arī ir nekaitīgs cilvēkiem, augiem un dzīvniekiem. OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piedāvāt izstrādājumus, kuri ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

Lietošana
Piemērots visām koka grīdām iekštelpās. Ļoti labi piemērots arī korķa un finiera grīdām, mēbelēm, kā arī darba virsmām.

Krāsu toņi

3040-3075

Nepieciešamo kārtu skaits: 1 līdz 2 kārtas, atkarībā no vēlamās toņa intensitātes
(pēdējai kārtai ieteicams lietot kādu bezkrāsainu eļļas vasku)
Segtspēja: 1L aptuveni 24 m², viena kārta
Kārbu tilpumi: 0,125L; 0,375L; 0,75L; 2,5L; 10L; 25L

Priekšdarbi
Koka, korķa vai zāģskaidu plāksnes virsmai jābūt sausai un tīrai (maksimālais mitruma saturs 20%). Nelielus skrāpējumus un caurumus aizpildiet ar koka špakteli. Uzklāt tikai uz virsmām, kurām nav sasalšanas riska. Notīriet vai maigi noslīpējiet iepriekš apstrādātu virsmu. Notīriet veco laku. Ja nepieciešams, izmantojiet smilšpapīru ar maksimālo raupjumu 150, notīriet putekļus. Koku ar tendenci zilēt ieteicams iepriekš apstrādāt (ja iespējams, visas virsmas), impregnējot to ar Osmo koksnes impregnēšanas līdzekli, kas nesatur biocīdu (4006).

Savienojamība
Osmo Polyx eļļas vasku var uzklāt uz visiem Osmo eļļas vaskiem (Polyx eļļas vaski), Osmo koka impregnēšanas līdzekļa un Osmo cēlkoka eļļas vaska.

Korozija
Telpās, kuras ir ļoti mitras, izmantojiet galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

Uzklāšana
Osmo Polyx eļļas vasks ir gatavs lietošanai. Pirms lietošanas sakratīt.

  1. Koka grīda
    Uzklāšanai izmantojiet stingru, izturīgu otu. Uzklājiet plānu kārtiņu uz virsmas, pamatīgi un vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Atstājiet žūt uz nakti (vismaz 8–10 stundas), nodrošinot labu ventilāciju. Otro kārtu uzklājiet tādā pašā veidā un ļaujiet žūt 24 stundas. Grīda nav jāpulē!
  2. Korķa grīdas
    Tā kā korķis ir ļoti uzsūktspējīgs materiāls, iesakām izmantot flotex lāpstiņu (galvenokārt tiek izmantota lakas uzklāšanai). Uzklājiet uz virsmas 1 plānu eļļas vaska kārtiņu un atstājiet žūt uz vismaz 24 stundām vai ilgāk. Telpai jābūt labi ventilējamai. Korķa grīdas materiālu ieteicams eļļot pirms tā ielikšanas, nepieļaujot eļļas sakrāšanos salaiduma vietās, kuru izžūšana var aizņemt ilgu laiku. Ar Osmo Polyx eļļas vasku apstrādāta korķa grīda ir elastīga un izturīga, kā arī 2–3 nedēļu laikā pēc eļļošanas virskārta nostiprinās vēl vairāk.

Darbarīkus notīriet ar lakbenzīnu. Žūšanas laiks ir aptuveni 24 stundas, korķa grīdai – 36 stundas vai ilgāk.

Apkope
Ikdienas apkopei pietiek ar tīrīšanu ar putekļusūcēju vai slotu. Mazgāšanai izmantojiet ūdeni un Wish -Fix šķīdumu. Ieēdušos traipu tīrīšanai un virsmas atsvaidzināšanai izmantojiet Osmo tīrīšanas un aizsargvasku (pieejams arī izsmidzināmā veidā). Ikdienas eļļošanai vai vietām, kur eļļa ir nodilusi, uzklājiet plānu eļļas vaska kārtiņu. Atjaunotās vietas nebūs pamanāmas.

Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst konsistenci 24–36 stundu laikā.

Sastāvdaļas
Materiāli ar 50–60% augstu sausvielu saturu.
Bāze: dabiskas augu eļļas un vaski (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, dadžu eļļa, karnauba eļļa un kandelila vasks), parafīni
Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas. Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

Tehniskie dati
Īpatnējais svars (blīvums): 0,90–0,95 g/cm³
Viskozitāte: tiksotrops, krēmveida, 25–38 s 53211/4 mm DIN
Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta
Uzliesmošanas temperatūra: ≥ 58 o C DIN 53213

Brīdinājums
Turēt bērniem nepieejamā vietā. Neliet traukos, kuros tiek uzglabāti dzērieni vai ēdieni. Nepieļaut kontaktu ar ēdieniem, dzērieniem un dzīvnieku barību. Telpai, kurā strādājat, jābūt labi ventilējamai. Nožuvis cilvēkiem, dzīvniekiem un videi nekaitīgs. Nelietot atklātas uguns, sakarsētu virsmu vai neaizsargātu elektroierīču tuvumā. Ja nokļūst acīs, nekavējoties tās skalot ar lielu daudzumu ūdens. Piesūcinātās lupatiņas uzreiz izmazgājiet vai uzglabājiet hermētiskā traukā (pašaizdegšanās risks!) Saskaņā ar Vācijas ugunsdrošības standarta DIN 4102 (celtniecības materiālu un to komponentu degšanas īpatnības) un B2 klases (degošs) sertifikātiem.

Osmo õli Informācija par produktiem

3041