• lv
  • lt
  • et

Koksnes aizsargeļļa

Ārējo virsmu kopšanas eļļa, puscaurspīdīga – matēta satīna

 
Apraksts
Osmo koksnes aizsargeļļa ir dekoratīvs kopšanas līdzeklis, kas aizsargā koksni no pūšanas, zilēšanas un pelējuma, piemērots visām ārējām koka virsmām. Izstrādājuma pamatā ir dabiskas706 eļļas, tas regulē mitrumu,  atgrūž ūdeni un ir ļoti izturīgs pret dažādiem laikapstākļiem. Satur vielas, kas aizsargā pret UV stariem. Virsma nekad neplaisās, nelobīsies un nelups. To ir viegli uzklāt, nepaliek otas nospiedumi un to ir viegli atjaunot – vienkārši uzklājiet uz koka jaunu kārtu. Izstrādājuma pamatā ir augu eļļas un vaski.
Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu, neļaujot tai izžūt un
kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot. 

 
Veselība un vide
Osmo koksnes aizsargeļļas sastāvā ir aktīvās vielas pret zilēšanu, pūšanu un pelēšanu, kuras atbilst jaunākajām tehnisko testu prasībām (EN113 un EN152).
OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piedāvāt izstrādājumus, kuri ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

 
Lietošana
Visām ārējām koka virsmām, kurām vēlaties saglabāt dabisku un veselīgu izskatu, piemēram, koka fasādēm, balkoniem, logiem, apšuvuma dēļiem, armatūrām, nojumēm, vasarnīcām, puķu kastēm, dārza mājām, lapenēm, sētām, režģiem utt.
Krāsu toņi

 

HOLZSCHUTZ ÖL-LASUR

 

Pieejami 19 dažādi krāsu toņi.
Gala rezultātu ietekmē paša koka dabiskais tonis. Tumšākos toņus iesakām izmantot tumšākai un iepriekš apstrādātai koksnei, bet gaišākus toņus (kam ir mazāka aizsardzība pret UV stariem) – jaunākai un gaišākai koksnei. Labākam rezultātam ieteicams uz neliela izmēģinājuma gabaliņa izveidot toņa paraugu. Visus toņus iespējams savstarpēji maisīt. Toņu maisīšanā iesakām izmantot lielāku trauku, lai tonis būtu viendabīgs. 
Nepieciešamo kārtu skaits: 2 (eļļojot meranti koku, vispirms iesakām to nogruntēt)
Kārbu tilpumi: 0,75L; 2,5L. Lielākus apjomus prasīt atsevišķi.
Segtspēja: 1L = 12 m², mīksta koksne, divas kārtas
1L = 20 m², mīksta koksne, viena kārta.
Uz raupjāka koka virsmas tiek patērēts vairāk materiāla.

 
Priekšdarbi
Koka virsmai jābūt tīrai, sausai (maksimālais mitruma saturs 20%), attīrītai no vecajām lakām un krāsām. Ja vēlaties papildu aizsardzību pret zilēšanu, pūšanu un kukaiņiem, vispirms impregnējiet koku ar Osmo impregnētāju WR (4001). Lai noņemtu pelējumu un apsūbējumu, izmantojiet ”Osmo Gard Clean”. 

 
Korozija
Izmantot galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

 
Uzklāšana
Osmo koksnes aizsargeļļa ir gatava lietošanai. Neatšķaidīt, rūpīgi samaisīt. Virsmai jābūt tīrai un sausai.  Uzklāšanai izmantojiet stingru, izturīgu otu. Uzklājiet plānu kārtiņu, vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Ļaujiet 12 stundas nožūt un pēc tam uzklājiet virsmai otru eļļas kārtu. Žūšanas laiks ir aptuveni 12 stundas (var pieskarties pēc 4 stundām).
Lai notīrītu darbarīkus, izmantojiet lakbenzīnu.
Kopšana ir vienkārša – uzklājiet 1 plānu kārtiņu uz tīras virsmas.

 
Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst konsistenci 24–36 stundu laikā.

 
Sastāvdaļas
Bāze: dabiskas augu eļļas un vaski (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, dadžu eļļa, karnauba eļļa un kandelila vasks),
parafīni Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas
Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

 
Tehniskie dati
Īpatnējais svars (blīvums): 0,9–1,1 g/cm³
Viskozitāte: 60-70″, 2 mm (atbilst DIN 53211 sertifikātam), šķidrs
Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta
Aktīvās vielas: 0,7% dihlofluanīds  1,0% cinks

 

 

Osmo õli Informācija par produktiem