• lv
  • lt
  • et

Mājas krāsas

MĀJAS KRĀSA – IEKŠDARBIEM UN ĀRDARBIEM 

Apraksts
Osmo Color mājas krāsa ir nepārspējamas izturības necaurspīdīga matēta satīna apdares līdzeklis iekštelpām un āra apstākļiem. Bagātīgie krāsu toņi noklāj koka gadskārtas, bet ļauj nojaust koka tekstūru, saglabājot kokam raksturīgo izskatu. Osmo mājas krāsa ir izgatavota uz dabisku eļļu bāzes un ir mikroporaina, ļaujot kokam elpot.

Virsma neplaisā, nelobās un nelūp. Ir īpaši izturīga pret dažādiem laikapstākļiem un UV stariem, atgrūž ūdeni un regulē mitrumu.  Izstrādājums ir gadu desmitiem izmantots dažādos laikapstākļos (vietās pie jūras un kalnos). Osmo mājas krāsa ir viskoza, viegli uzklājama un viegli kopjama. Šim izstrādājumam ir augsts sausvielu saturs, tādēļ tam ir ļoti liela segtspēja un tas ir īpaši noturīgs. Pilnībā noklāj ar divām kārtām. Izstrādājuma pamatā ir dabiskas eļļas un vaski. Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu un veselu, neļaujot tai izžūt un kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot.

Krāsu toņi


2101-2506

2507-2742

Osmo mājas krāsa ir pieejama 19 dažādos krāsu toņos.
Visus toņus iespējams savstarpēji maisīt. Ja vēlaties samaisīt dažādus toņus, iesakām izmantot lielāku kārbu, lai samaisītais tonis būtu viendabīgs.
Nepieciešamais kārtu daudzums: divas (baltā krāsa uz tumšas virsmas: 2–3). Korekcijai pietiks tikai ar vienu kārtu.
Kārbu tilpumi: 0,75L; 2,5L; 25L.

Veselība un vide
Osmo mājas krāsa nesatur biocīdus un konservantus. Nožuvis gala rezultāts atbilst sertifikātam DIN 53160 (izturīgs pret sviedriem un siekalām) un EURO-NORM EN 71 (piemērots bērnu rotaļlietām), kā arī ir nekaitīgs cilvēkiem, augiem un dzīvniekiem.
OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piedāvāt izstrādājumus, kuri ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

Lietošana
Visām ārējām koka virsmām, kurām nepieciešama īpaši noturīga un izturīga apdare, piemēram, koka sētām, fasādēm, apšuvuma dēļiem, šķindeļiem, lapenēm, dārza mājām, laivu mājām, dārza mēbelēm utt.
Piemērota visa veida kokam – jaunām vai laikapstākļu bojātām virsmām, raupjām vai gludām. Ideāla, lai atjaunotu beicētas, neapstrādātas vai izbalējušas virsmas, nodrošinot gadiem ilgu kokam nepieciešamo aizsardzību.
Iekštelpās piemērota visām virsmām, kuras jāapstrādā ar bagātīgu krāsas toni. Var arī lietot, lai krāsotu akmens un ķieģeļu sienas (neapmestas), dzelzs un metāla teknes (ieteicams trīskāršs klājums).

Segtspēja
1 litrs noklāj aptuveni 16 m² gludas virsmas, to uzklājot divas reizes, 26 m² – vienreizējā uzklāšanā. Raupjākam kokam tiek patērēts vairāk materiāla.

Priekšdarbi
Koka virsmai jābūt tīrai, sausai (maksimālais mitruma saturs 20%), attīrītai no vecajām lakām un krāsām. No metāla jānotīra visi netīrumi un tauki. Ja vēlaties papildu aizsardzību pret zilēšanu, pūšanu un kukaiņiem, vispirms impregnējiet koku ar Osmo koksnes impregnētāju WR* (ārdarbiem, kods: 4001) vai Osmo koksnes impregnēšanas līdzekli (iekšdarbiem, kods: 4006).

Savienojamība
Ar Osmo mājas krāsu var pārkrāsot virsmas, kas ir iepriekš apstrādātas ar jebkuru Osmo eļļas vasku. Var izmantot uz impregnētas koksnes un ar citiem mikroporainiem materiāliem apstrādātām virsmām. 

Korozija
Izmantot galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

Uzklāšana.
Osmo mājas krāsa ir gatava lietošanai. Neatšķaidīt, ļoti rūpīgi samaisīt! Virsmai jābūt tīrai un sausai. Izmantojiet stingru, kvalitatīvu otu. Uzklājiet plānu kārtiņu, vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Ļaujiet 12 stundas žūt un pēc tam uzklājiet virsmai otru krāsas kārtu. Jauns koks: ja iespējams, pirms krāsojamā izstrādājuma salikšanas un uzstādīšanas nokrāsot visu koka virsmu.

Žūšanas laiks
Aptuveni 12 stundas – jānodrošina laba ventilācija (var pieskarties pēc 6 stundām).

Apkope
Apkope ir ļoti vienkārša. Lai atjaunotu virsmu, uzklājiet 1 tā paša krāsas toņa kārtu uz notīrītas virsmas.

Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst konsistenci 24–36 stundu laikā.

Sastāvdaļas
Materiāli ar 60–65% augstu sausvielu saturu
Bāze: dabiskas augu eļļas (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, dadžu eļļa).
Pigmenti: titāna dioksīds (balts pigments), dzelzs oksīdi un organiskie pigmenti. Visi ir oficiāli atzīti kokrūpniecībā.
Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas.
Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

Tehniskā informācija
Īpatnējais svars (blīvums): 1,0–1,2 g/cm³
Viskozitāte: 14–18”, 2 mm (DIN 35 211), krēmveida.
Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta.

Osmo õli Informācija par produktiem