• lv
  • lt
  • et

Terašu eļļas

Aizsardzība un aprūpe koka terasēm, dārza mēbelēm u. c. 

Osmo terašu eļļas (caurspīdīgas vai bezkrāsainas) aizsargā, saglabā un izdaiļo dārza mēbeles, koka restes un terases, kas ir izgatavotas no tīkkoka, bangkirai, kokosa, iroko un citiem Druckcēlkokiem, kā arī impregnēta koka, duglāzija, lapegles, ciedrautt. Eļļa rada matēta satīna un gludu virsmu, tā ir ļoti mitrumizturīga un atgrūž netīrumus.
Osmo eļļām ir ļoti liela segtspēja, un tās ir viegli uzklāt uz virsmas (tiksotropas). Gala rezultāts neplaisā, nelūp, nelobās. Turpmākajā aprūpē uzklāt 1 eļļas kārtu (bez slīpēšanas). Izstrādājuma pamatā ir dabiskas eļļas un vaski. Dabiskās eļļas un vaski iesūcas dziļi koksnē, uzturot to elastīgu un veselu, neļaujot tai izžūt un kļūt trauslai. Koks var elpot, mitrums – iztvaikot.

 
Veselība un vide.
Osmo eļļas nesatur biocīdus un konservantus. Nožuvis gala rezultāts atbilst sertifikātam DIN 53160 (izturīgs pret sviedriem un siekalām) un EURO-NORM EN 71 (piemērots bērnu rotaļlietām), kā arī ir nekaitīgs cilvēkiem, augiem un dzīvniekiem.
OSMO COLOR pamatprincips ir ražot un piedāvāt izstrādājumus, kuri ir droši un videi draudzīgi arī to ražošanas laikā. Izstrādājumi un ar tiem iegūtais gala rezultāts atbilst DIN EN ISO 9001 (kvalitātes vadības) un DIN EN ISO 14001 (vides vadības) sertifikātam.

 

 

 

Lietošana
Dārza mēbeles, koka restes, terases, kas ir izgatavotas no tīkkoka, bangkirai, kokosa, iroko un citiem cēlkokiem, kā arī impregnēta koka, duglāzija, lapegles, ciedra utt. Osmo koka eļļas ir piemērotas arī citiem dārza piederumiem, kam nepieciešama aizsardzība pret netīrumiem un mitrumu.

Krāsu toņi

004-021
*Krāsainās eļļas nesniedz aizsardzību pret UV stariem.
Nepieciešamo kārtu skaits: 2 kārtas (bez bāzes), atjaunošanai pietiks ar vienu kārtu.

 

Segtspēja
1 litrs noklāj aptuveni 24 m² mīkstas koksnes 1 kārtā.
1 litrs noklāj aptuveni 12 m² mīkstas koksnes 2 kārtās.
Raupjāka koka virsma vispār uzsūc vairāk eļļas.
Kārbu tilpumi: 0,75L; 2,5L; 25L

Priekšdarbi
Koka virsmai jābūt tīrai, sausai (maksimālais mitruma saturs 20%) un attīrītai no sarmas.
Vecā krāsa vai laka jānoslīpē. Izteikti gludai virsmai izmantojiet smilšpapīru ar maksimālo raupjumu 150, notīriet putekļus.
Ja iespējams, pirmo eļļas kārtu uzklājiet uz malām.
Cēlkokus, kuriem ir daudz sveķu, ieteicams uz pāris nedēļām atstāt žūt āra apstākļos. Ja vēlaties papildu aizsardzību pret zilēšanu, pūšanu un pelēšanu, koks vispirms jāapstrādā ar Osmo koksnes aizsargeļļu vai Osmo koka impregnēšanas līdzekli (kas nesatur biocīdus).

Savienojamība
Var izmantot uz koka virsmām, kurām ir izmantotas Osmo krāsas āra apstākļiem vai citas eļļas.

Korozija
Virsmās ar augstu mitruma pakāpi izmantojiet galvanizētas neoksidējošas naglas un stiprinājumus.

Uzklāšana
Osmo terašu eļļa terasēm ir gatava lietošanai. Pirms lietošanas rūpīgi samaisīt. Neatšķaidīt! Izmantojiet stingru otu vai kokvilnas lupatiņu. Uzklājiet plānu kārtiņu uz virsmas, pamatīgi un vienmērīgi berzējot koka šķiedras virzienā. Ļaujiet žūt aptuveni 12 stundas telpā ar labu ventilāciju. Otro kārtu uzklājiet tādā pašā veidā. 

Apkope
Ar Osmo koka eļļu apstrādātas virsmas ir ļoti viegli tīrāmas. Izmantojiet mitru lupatiņu un Osmo Wisch-Fix.

Uzglabāšana
Izstrādājumu var uzglabāt 5 gadus vai ilgāk, ja kārba ir kārtīgi un cieši noslēgta. Ja izstrādājums ir sasalis, istabas temperatūrā tas atgūst konsistenci 24–36 stundu laikā.

Sastāvdaļas
Materiāli ar 50–65% augstu sausvielu saturu
Bāze: dabiskas augu eļļas (saulespuķu eļļa, sojas eļļa, dadžu eļļa).
Pigmenti: titāna dioksīds (balts pigments), dzelzs oksīdi un organiskie pigmenti. Visi ir oficiāli atzīti kokrūpniecībā.
Papildvielas: sikatīvs (žūšanas paātrinātājs), ūdeni atgrūdošas palīgvielas.
Šķīdinātāji: lakbenzīns bez aromāta (nesatur benzolu)

Tehniskā informācija
Īpatnējais svars (blīvums): 0,8–1,0 g/cm³

Viskozitāte: 90-105”, 2 mm (DIN 35 211), tiksotrops
Aromāts: atturīgs aromāts, nožuvis – bez aromāta

Osmo õli  Informācija par produktiem