Q&A2020-08-21T07:34:11+00:00

Jautājumi un atbildes

Salīdzinājumā ar parastajām eļļām – cietā vaska eļļa ne tikai iesūcas koksnē, bet arī veido virsmas aizsargkārtu, tādā veidā pasargājot virsmu no dažādu traipu veidošanās. Sīkāku informāciju varat atrast  šeit.

Koka virsmai ir jābūt tīrai, sausai un nesasalušai (mitruma saturs maks. 18%).

Virsma jānoslīpē koka šķiedru virzienā, pakāpeniski samazinot smilšpapīra raupjumu. Beigu slīpējums jāveic ar smalkgraudainu smilšpapīru P120 – 150. Jāpievērš uzmanība, lai tiktu izlīdzināti visi skrāpējumi. Rūpīgi jāattīra virsmu no vecā krāsojuma vai lakas pārklājuma.

Vispārīgs nosacījums ir putekļu maskas valkāšana slīpēšanas laikā. Nelielām plaisām, lielākiem salaidumiem vai caurumiem kokā izmantot Osmo Wood Filler. Pirms virsmas eļļošanas, notīriet jebkāda veida putekļus ar slotu vai putekļusūcēju.

Slīpējiet koka virsmas uzmanīgi. Sāciet ar raupju smilšpapīru – noslēdzošā slīpēšana grīdām P120-150, mēbelēm P180-240. Pirms virsmas eļļošanas, notīriet slīpēšanas putekļus ar slotu vai putekļsūcēju.

Jā. Vienas produktu līnijas krāsu toņus var maisīt.

Padomi:  Lai iegūtu sev vēlamo toni to ir iespējams pasūtīt arī pēc RAL un NCS krāsu toņu katalogiem.

Uzklājot pārāk daudz eļļas Hartwachs-Öl, būtiski palielināsies žūšanas laiks. Ja tā ir noticis, nodrošiniet papildus ventilāciju, atverot logus un durvis, lai produkts nožūtu dabiskā oksidācijas procesā.

Uzklājot pārak maz produkta, ir nepietiekama virsmas noturība pret šķidrumu iedarbību, var būt redzami ūdens plankumi, koksne var izžūt vai izskatīties blāva. Šādā gadījumā uzklājiet vēl vienu plānu kārtu eļļas Hartwachs-Öl Original.

Apstrādātās virsmas krāsu toņi var atšķirties atkarībā no izmantojamo koku sugām un īpašībām. Tāpēc ir ieteicams veikt izmēģinājuma uzklāšanu uz līdzīga koka parauga.

Parasti grīdas var sākt lietot vienu dienu pēc beigu pārklājuma uzklāšanas. Tomēr jāpārliecinās uz tausti, ka virsma ir sausa. Pilnībā virsmas nožūst pēc 14 dienām, tādēļ paklājus uzklāj pēc 2 -3 nedēļām.

Atšķirībā no tradicionālajiem lakas pārklājumiem, bojātās vietas uz virsmām, kas apstrādātas ar Osmo produktiem, var noslīpēt un atkārtoti apstrādāt, neatstājot redzamas pārejas.

Tas ir atkarīgs no izmantošanas intensitātes. Regulārai, maigai uzkopšanai rekomendējam mazgāšanas ūdenim pievienot līdzekli Osmo Wisch Fix. Osmo grīdu kopšanas komplekts un birste ar smidzinātāju Spray Mop atvieglos grīdu uzturēšanu. Ja grīda paliek blāvāka un izskatās nedabīga, to vienkārši var atjaunot, izmantojot vasku Osmo Wachspflege- und Reinigungsmittel (WPR). Atjaunošanu var veikt nelielās platībās, neatjaunojot visu virsmu, piemēram, durvju tuvumā vai joslās ar intensīvu izmantošanu. Ja konstatēts nopietnāks nodilums, grīdu jāpārklāj ar eļļas vasku Hartwachs-Öl Original.