Biežāk uzdotie jautājumi

Zemāk atradīsiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti ar Osmo produktiem, to izmantošanu, uzglabāšanu, instrumentiem, kā arī ar daudz ko citu.

Kāda ir atšķirība starp bezkrāsainu un caurspīdīgu apdares līdzekli?

Bezkrāsaini apdares līdzekļi nesatur krāsas pigmentus. Caurspīdīgi apdares līdzekļi beicē koku un satur nedaudz krāsas pigmentus, taču koka šķiedru raksts saglabājas.

Cik ilgi var uzglabāt Osmo produktus?

Tas, cik ilgi produktu var uzglabāt, vienmēr ir norādīts produktu informācijas lapā, vai arī uz produkta etiķetes. Uzglabājot produktu slēgtā oriģinālajā iepakojumā un sausā, neaizsalstošā telpa, Osmo eļļas bāzes apdares līdzekļu uzglabāšanas laiks ir 5 gadi un ilgāk. Produktiem, kas balstīti uz ūdeni, uzglabāšanas laiks ir apmēram 2 gadi.

Cik daudz koka virsmas var noklāt ar Osmo produktu?

Arī informāciju par to, cik lielu virsmu iespējams noklāt ar konkrēto produktu, atradīsiet produkta informācijas lapā. Nepieciešamais produkta daudzums var atšķirties atkarībā no produkta, kā arī koka stāvokļa. Uz etiķetes norādītā informācija attiecas uz gludām, ēvelētām vai slīpētām koka virsmām. Atšķirīgām virsmām var būt atšķirīgs izstrādājuma patēriņš.

Kā utilizēt Osmo produktus?

Šķidrās atliekas un tukšais iepakojums ir jāutilizē atbilstoši vietējiem noteikumiem (ES atkritumu kods 08 01 11). Atkārtotai izmantošanai ir piemērotas tikai pilnībā tukšas bundžas. Ar produktu piesūcinātu, izmantotu audumu izmazgājiet tūlīt pēc lietošanas vai glabājiet hermētiskā metāla tvertnē (pašuzliesmošanās drauds).

Kā no apģērba var notīrīt apdares līdzekļa atstātus traipus?

Tikko uz apģērba ir nokļuvis koka apdares līdzeklis, tas tūlīt jāizberž, izmantojot Osmo otu tīrīšanas līdzekli 8000 vai lakbenzīnu. Ja līdzeklis ir jau izžuvis, tad tā atstātos traipus vairs nav iespējams notīrīt.

Vai pirms aizsargājošās Osmo koka eļļas uzklāšanas materiāls ir jāimpregnē? Ja ir, tad kāpēc?

Impregnēšana ir nepieciešama tikai neapstrādāta egļu vai priežu materiāla aizsardzībai āra apstākļos. Osmo koksnes impregnēšanas līdzeklis WR aizsargā koksni no iekšpuses. Pēc tam var uzklāt Osmo koka eļļu, kas aizsargās koksni no ārpuses.

Vēlos bezkrāsainu apdari, kas novērstu to, ka koksne kļūst pelēka. Kuru produktu man būtu jālieto?

Visiem vertikālajiem āra būvelementiem var izmantot bezkrāsaino Osmo UV aizsargeļļu (410 vai 420). Horizontālo virsmu, piemēram, terašu gadījumā nav pieejams bezkrāsains līdzeklis, kas novērstu to, ka koksne kļūst pelēka. Iesakām izmantot pigmentēto Osmo eļļu terasēm.

Kā un ar ko pārklāt spiedienimpregnētu koku?

Spiedienimpregnētu koku var pārklāt ar jebkuru mūsu āra darbiem domātu apdares līdzekli, taču šim kokam pēc uzstādīšanas un pirms apdares līdzekļa uzklāšanas ir jāpastāv bez apdares zem atklātām debesīm vismaz 6-8 nedēļas. Šajā laikā no koka tiek izskalots liekais impregnēšanas līdzekļa daudzums, lai koksne varētu uzsūkt eļļas apdares līdzekli. Spiedienimpregnēšanas līdzekļa toņa dēļ koka beices krāsa var atšķirties no uz etiķetes sniegtā parauga.

Tikko ar eļļas vasku pārklāta koka grīda ir slidena. Ko darīt?

Vienkāršākais veids, kā samazināt virsmas slīdību, ir nomazgāt virsmu ar Osmo Wich Fix mazgāšanas šķīdumu. Pagatavojiet nedaudz stiprāku šķīdumu kā parasti un nomazgājiet grīdu ar šķīdumā samitrinātu mikrošķiedru grīdas mopu.

Vai dēļu grīdu var noslīpēt saviem spēkiem, vai arī tas būtu jādara profesionālim?

Jaunu priežu vai egļu dēļu grīdu parasti ir iespējams noslīpēt, izmantojot pie pagarinātā kāta piestiprinātu slīpēšanas pēdu un 120. raupjuma smilšpapīru. Grīda jāslīpē koka šķiedru virzienā pa vienam dēlim no viena gala līdz otram, izvairoties no slīpēšanas šķērsu virzienā un no apstāšanās procesa vidū. Ja ir nepieciešamība noņemt vecu virsmas apstrādes materiālu vai noslīpēt grīdu, darbus būtu jāveic kompetentam profesionālim. Slīpēšanas kļūdas kļūst acīm redzamas, īpaši krāsainas apdares gadījumā.

Kāda raupjuma smilšpapīru būtu jāizmanto slīpēšanai pirms virsmas apstrādes ar eļļu?

Parasti pirms koka grīdu virsmas apstrādes ar eļļas vasku izmanto smilšpapīru ar raupjumu P120. Mēbeļu un darbvirsmu apdarei parasti izmanto smilšpapīru ar raupjumu P120-180 atkarībā no virsmas apdares un pielietojuma.

Kā ir tīrāmi darba piederumi, piemēram, otas?

Ar Osmo otu tīrīšanas līdzekli (Pinselreiniger und Verdünner 8000) vai lakbenzīnu.

Vai Osmo produktus drīkst savā starpā sajaukt?

Jā, atsevišķu produktu toņus drīkst atbilstoši vēlmei savā starpā sajaukt. Piemēram, Osmo Dekorwachs toņus drīkst savā starpā sajaukt, lai radītu vēl plašāku krāsu izvēli.

Cik ilgi kalpo ar Osmo produktiem apstrādātas virsmas?

Koka virsmu apdares noturība nav atkarīga tikai no produkta un koka atrašanās vietas, bet arī no laikapstākļu ietekmes. Tāpēc, veicot renovēšanas darbus, šie aspekti ir vienmēr jāņem vērā. Regulāri uzraugot virsmas stāvokli, ir iespējams noteikt piemērotu laiku virsmas apstrādes atjaunošanai.

Vai Osmo produkti ir piemēroti alerģiskiem cilvēkiem?

Tas ir atkarīgs no produkta un alerģijas veida. Visi Osmo produkti ir balstīti uz dabiskām augu eļļām un vaskiem. Esam pilnībā atteikušies no tā saukto “dabīgo šķīdinātāju”, piemēram, apelsīnu eļļas izmantošanas, kas var izraisīt alerģiju. Ja ir vēlēšanās, varam jums nosūtīt produkta drošības datu lapu. Drošības datu lapu var atrast arī mūsu tīmekļa vietnē atsevišķu produktu lapā.

Vai, strādājot ar Osmo produktiem, ir nepieciešams aizsargapģērbs?

Personīgai drošībai aizsargapģērba lietošana nav nepieciešama, tomēr būtu jāizvairās no saskares ar rokām un acīm. Veicot slīpēšanu, vienmēr nepieciešama putekļu maska.

Ēkas ārpusē ir radušies melni punkti. Kas tie ir, kāpēc tie radušies un kā lai tos noņem?

Mazi, melni punktiņi uz virsmas var būt vai nu pelējums vai sēnītes. Tie var rasties mitruma vai citu vides apstākļu ietekmē. Visbiežāk tie novērojami ēnainās vietās, kā arī ūdens vai augu tuvumā. Iesakām šos punktiņus noņemt ar Osmo Gard Clean līdzekli, Osmo Holzterrassen-Reiniger vai Osmo Intensive-Reiniger. Pēc tam koks ir jāapstrādā ar piemērotu apdares līdzekli, piemēram, Osmo Holzshutz-Öl Lasur.

Vai ir pieejami piemēroti apdares līdzekļi bambusam?

Nē, piemērotas apdares nav, jo bambuss pieder graudzāļu dzimtai, un tāpēc tam nav poru, kurās apdares līdzeklim iesūkties.

Vai Osmo Landhausfarbe var izmantot terašu apdarei?

Osmo Landhausfarbe nevar izmantot terases apdarei. Terases ir mehāniski noslogotas virsmas, bet Osmo Landhausfarbe nav noturīga pret nodilumu. Šādām virsmām ir piemērota Osmo Holzschutz Öl-Lasur vai Osmo Terrassen-Öl.

Kāpēc bezkrāsainais Osmo Hartwachs-Öl Original maina koka krāsu, lai gan uz etiķetes ir norādīts, ka eļļa ir bezkrāsaina? Kā no tā izvairīties?

Mūsu koka apdares līdzekļi pilnveido koka krāsu un izceļ tā šķiedru struktūru. Pat tad, kad apdares materiāls ir nožuvis, koka virsma tik un tā izskatās mitra. To mēs saucam par “pastāvīgi mitro efektu”. Lai no tā izvairītos un šo efektu neitralizētu, kā pirmo slāni uzklājiet Osmo Hartwachs-Öl Effekt, kas satur nelielu daudzumu balto pigmentu.

Kā pareizi kopt koka grīdas?

Tas ir atkarīgs no tā, kā tā tiek lietota. Regulārai, vieglai uzkopšanai, mēs rekomendējam ūdenim pievienot mazgāšanas līdzekli Osmo Wisch- Fix. Šo produktu var iegādāties atsevišķi vai kopā ar Osmo grīdas kopšanas komplektu. Osmo grīdu kopšanas komplekts atvieglos grīdas uzturēšanas darbu. Ja grīda izskatās blāva un nedabīga, tad atjaunojiet tās virsmu ar Osmo Wachspflege- und Reinigungsmittel (WPR). Atjaunošanu var veikt nelieliem laukumiem, tas ir, durvju tuvumā vai sabiedriskajām zonām bez intensīvas izmantošanas. Ja konstatējāt nopietnāku nodilumu, tad grīdu nepieciešams pārklāt vēlreiz ar Osmo Hartwachs-Öl Original.

Kāda ir vispiemērotākā temperatūra Osmo produktu uzklāšanai?

Visi āra darbiem domātie Osmo produkti ir uz eļļas bāzes un sala izturīgi. Ja aukstumā sabiezējis, pirms lietošanas 24-36 stundas turēt istabas temperatūrā. Tāpat Osmo produktus nevajadzētu lietot temperatūrā, kas pārsniedz 35 °C, lai izvairītos no pārāk ātras žūšanas. Produktus, kuru pamatā ir ūdens, nedrīkst glabāt un izmantot temperatūrā, kas zemāka par 5 °C, jo pastāv sasalšanas risks