Padomi

Kā sagatavot dažādas koka virsmas apstrādei? Kā uzklāt apdares līdzekļus un kādas drošības prasības ievērot?

Zemāk atradīsi vispārīgus padomus Osmo koka apdares līdzekļu izmantošanai. Specifiskākus padomus atradīsi vai nu pie iekšdarbiem vai āra darbiem domātiem produktiem. Vienmēr var arī droši vērsties pie mūsu speciālistiem, kuri labprāt palīdzēs. 

Padomi iekšdarbiem

$

Padomi ārdarbiem

$

Padomi iekšdarbiem

Padomi ārdarbiem

Vispārīgi padomi

Koka sagatavošana

N

Krāsotas, lakotas un citiem līdzīgiem materiāliem klātas koka virsmas pirms eļļošanas ir rūpīgi jānoslīpē. Ja paredzēts lietot Osmo Dekorwachs, tad pēdējā slīpēšana jāveic koka šķiedru virzienā un ir jāizvairās no apļveida slīpēšanas pēdām. 

N

Ieteicamais slīpēšanas raupjums ir atkarīgs no apstrādājamās virsmas paredzētā pielietojuma. Piemēram, koka grīdas tiek slīpētas ar smilšpapīru P120, koka mēbeles – ar smilšpapīru, kura raupjums ir no 120 līdz 180.

N

Pirms eļļošanas uzsākšanas pārliecinieties, ka koka virsma ir kārtīgi notīrīta no slīpēšanas putekļiem un citiem gružiem. 

N

Koka tīrīšanai nelietojiet ūdeni!

Cietā vaska eļļas uzklāšana

N

Pirms lietošanas cietā vaska eļļa ir kārtīgi jāsamaisa.

N

Osmo Dekorwachs nav ieteicams atšķaidīt ar šķīdinātājiem, eļļas vasku var padarīt šķidrāku, pievienojot bezkrāsainu eļļas vasku.

N

Cietā vaska eļļa uz koka virsmas tiek uzklāta vienmērīgā, plānā kārtā.

N

Eļļošana tiek veikta ar Osmo otu, pulēšanas spilventiņu, eļļas apdares aplikātoru vai mikrošķiedras rulīti, rūpīgi uzklājot uz tīras, sausas virsmas, koka šķiedru virzienā.

N

Koka virsmas mitrumam ir jābūt mazākam par 20%, mitrākas koka virsmas nav ieteicams eļļot, jo koka porās ir mitrums, kas neļauj eļļai kārtīgi iesūkties. 

N

Eļļas vasku uz koka virsmām klāj 1-3 reizes atkarībā no izmantošanas vietas un vēlamā toņa. Pirms nākamā eļļas slāņa uzklāšanas iepriekšējam ir jābūt pilnībā nožuvušam.

N

Pirts priekštelpu koka virsmas, grīdas, mitro telpu mēbeles u.tml. iesakām apstrādāt vismaz divas līdz trīs reizes.

Žūšanas laiks

N

Žūšanas laiks apm. 24 stundas (normāli klimatiskie apstākļi, 23 °C/50 % rel. mitrums). Zemāka temperatūra un/vai augstāks mitrums var paildzināt žūšanas laiku. Nodrošināt labu ventilāciju.​

N

Izmantojot Dekorwachs, pirmajam slānim ļauj nožūt vismaz 24-36 stundas, napieciešamības gadījumā pat vēl ilgāk. 

N

Lai paātrinātu žūšanu, ir nepieciešama laba vēdināšana, jo cietā vaska eļļa žūst skābekļa ietekmē.

Drošības prasības

N

Darba piederumus var notīrīt ar lakbenzīnu.

N

Glabāt bērniem nepieejamā vietā.

N

Produktu nedrīkst izliet kanalizācijā, tas jāglabā atsevišķi no pārtikas produktiem. Iekļūstot acīs, skalot ar lielu ūdens daudzumu.

N

Produktu nedrīkst lietot atklātas uguns un citu karstuma avotu tuvumā.

N

Lupatas, apģērbs vai citi tamlīdzīgi materiāli, kas saskārušies ar eļļu, ir jāieliek ar ūdeni pildītā traukā, vai arī uzreiz jāiznīcina, jo pastāv risks, ka ar eļļu notraipīts audums var aizdegties.